Tanulom én ezt a szerepkört még … tanulom, hogyan kell ebben a másfajta zajban egyensúlyt teremteni. Ebben a számomra ismeretlen zajban. A szurkolói lét dübörgése mellett, belül is zakatol az adrenalin, készen kell állnom arra, az jön, aminek jönnie kell.
Szülői feladatom legfontosabb része, hogy engedjem… a megtapasztalás fontosságát nem vehetem el Tőlük … lesz, hogy eláraszt minket az eufória, és lesz amikor fájni fog … bármit is tapasztalnak a gyermekeim, a pálya széléről, és néha az élet széléről tudom csak felügyelni, de semmiképpen nem tudom megmenteni, siettetni vagy kontrolálni őket.
Egyszerűen hagyni.
Csöpögő izzadtság, őrület felsőfokon, megmaradt másodpercek, szól a síp, együtt dobban a szív … a teherbírás maximalizmusának vagyok szemtanuja a gyermekem személyében. Úgy érzem magam, mint akit darabokra szedtek, és elfelejtettek összerakni.
Ott ülök a lelátón, szétfeszíti a mellkasomat már nemcsak az izgalom, de a félelem is … a sérülés minden másodpercben a levegőben lóg. Aztán tudatosan elkapom, félni nem félhetek, hiszen mélyen bízom a teremtőben, és tudom, az jön, aminek jönnie kell. Ismét.
Mindemellett mégis a legfontosabbat látom , a csillogást a szemében, a lelkesedést, a tehetségét, a rajongását …mondanám, hogy büszke vagyok rá. De amikor ezt bárki kimondja, mindig fura érzésem támad, mintha elakarná venni az illetőtől amiért megdolgozott. Én egyszerűen csodálom Őt … csodálom a kitartását, a fókuszáltságát, a teherbírását, a mentális erejét.
Másfél éve tanulok egy feszültségekkel teli csarnokban egyensúlyban maradni. Volt, hogy nem sikerült. De minden egyes alkalommal közelebb kerülök ahhoz, aki méltón tudja majd képviselni a gyermekét, akinek lesz elég belső megtartó ereje ahhoz, ha elesik, elkapja.
Lesznek akik dícsérik és lesznek akik szidni fogják. A szemembe, kendőzetlenül, üres tekintettel. Nagyon fontos, ezeknek az embereknek nem kell elkezdeni megmagyarázni, vagy megértetni velük a történetünket. Hagyni kell, hogy azt és úgy gondolják, ahogy akarják. A belső erőm pedig elég lesz ahhoz, hogy én hű legyek a saját valóságomhoz, na és az övéhez. A többiről pedig tudom, úgyis az jön, aminek jönnie kell.


