A szállítás Foxpost csomagautomatába 30.000 Ft felett ingyenes!

Úgyis az jön, aminek jönnie kell

Facebook

Tanulom én ezt a szerepkört még … tanulom, hogyan kell ebben a másfajta zajban egyensúlyt teremteni. Ebben a számomra ismeretlen zajban. A szurkolói lét dübörgése mellett, belül is zakatol az adrenalin, készen kell állnom arra, az jön, aminek jönnie kell. 

Szülői feladatom legfontosabb része, hogy engedjem… a megtapasztalás fontosságát nem vehetem el Tőlük … lesz, hogy eláraszt minket az eufória, és lesz amikor fájni fog … bármit is tapasztalnak a gyermekeim, a pálya széléről, és néha az élet széléről tudom csak felügyelni, de semmiképpen nem tudom megmenteni, siettetni vagy kontrolálni őket.

Egyszerűen hagyni.

Csöpögő izzadtság, őrület felsőfokon, megmaradt másodpercek, szól a síp, együtt dobban a szív … a teherbírás maximalizmusának vagyok szemtanuja a gyermekem személyében. Úgy érzem magam, mint akit darabokra szedtek, és elfelejtettek összerakni. 

Ott ülök a lelátón, szétfeszíti a mellkasomat már nemcsak az izgalom, de a félelem is … a sérülés minden másodpercben a levegőben lóg. Aztán tudatosan elkapom, félni nem félhetek, hiszen mélyen bízom a teremtőben, és tudom, az jön, aminek jönnie kell. Ismét.

Mindemellett mégis a legfontosabbat látom , a csillogást a szemében, a lelkesedést, a tehetségét, a rajongását …mondanám, hogy büszke vagyok rá. De amikor ezt bárki kimondja, mindig fura érzésem támad, mintha elakarná venni az illetőtől amiért megdolgozott. Én egyszerűen csodálom Őt … csodálom a kitartását, a fókuszáltságát, a teherbírását, a mentális erejét.

Másfél éve tanulok egy feszültségekkel teli csarnokban egyensúlyban maradni. Volt, hogy nem sikerült. De minden egyes alkalommal közelebb kerülök ahhoz, aki méltón tudja majd képviselni a gyermekét, akinek lesz elég belső megtartó ereje ahhoz, ha elesik, elkapja.

Lesznek akik dícsérik és lesznek akik szidni fogják. A szemembe, kendőzetlenül, üres tekintettel. Nagyon fontos, ezeknek az embereknek nem kell elkezdeni megmagyarázni, vagy megértetni velük a történetünket. Hagyni kell, hogy azt és úgy gondolják, ahogy akarják. A belső erőm pedig elég lesz ahhoz, hogy én hű legyek a saját valóságomhoz, na és az övéhez. A többiről pedig tudom, úgyis az jön, aminek jönnie kell.

Hasonló cikkek

Megállíthatatlan

Megállíthatatlanul érkezik a nyár, érkezik vele együtt a hőség, az eső és a frissen vágott fű illata, a dinnye íze, na és persze a hideg söré. Érkeznek a lassú reggelek, amikor nem sietek, nem gondolkodom, csak hosszan kávézom és élvezem, ez kicsit most a miénk. Megélem a pillanatot, hogy nem

Tovább olvasom »

Az irigység – a lélek iránytűje

Emlékszem, jó pár éve annyira irigy tudtam lenni, sok mindenre, de leginkább arra, amikor valaki abból élt amiből most én. Féltékenyen néztem a tökéletesnek hitt életét, el nem tudtam képzelni, hogy is lehetne ez egyszer az enyém. Aztán magával az érzéssel kezdtem el sokat foglalkozni, elsősorban befelé figyelve. Hogy mit

Tovább olvasom »
LBT studio

Ma 2 éve nyitottam a studiot … 

nem is tudom eldönteni, hogy még csak, vagy már.  Egyik nap találtam egy képet, 10 éve lehetett, egy gardróbrendezésről … mélyen megérintett, hogy honnan hova jutottam.️ . Aztán arra gondoltam, mennyi láthatatlan munka van az utam mögött. Mennyi ki nem mondott gondolat, egyedül meghozott döntések, fájdalmas elengedések, újrakezdések, lemondások, számtalan

Tovább olvasom »